Wulkanizacja opon w Nord Auto Olsztyn

Profesjonalne usługi naprawcze pozwalają pozbyć się drobnych uszkodzeń i rozszczelnień opon. W ten sposób odzyskują one swoją sprawność, co oczywiście ma wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. W Nord Auto usługi te wykonujemy na kilka różnych sposobów. Kierowane są do posiadaczy samochodów marki Volvo.

Wulkanizacja opon na zimno i ciepło

 

Mechanicy zatrudnieni w naszym serwisie gwarantują realizację usług o charakterze kompleksowym. Właśnie dlatego jest to najlepsze miejsce w Olsztynie do przeprowadzania zarówno drobnych, jak i bardziej złożonych napraw.

 

W pierwszej kolejności przeprowadzamy dokładną analizę ogumienia, co pozwala na zlokalizowanie miejsca uszkodzenia. Na tej podstawie dobierana jest również metoda naprawcza. W zależności od wyniku analizy, nasi specjaliści wykonują wulkanizację na zimno lub na ciepło.

 

W pierwszym przypadku naprawa opon polega na wykorzystaniu odpowiedniego wypełniacza chemicznego, który zastępuje brakująca gumę. Gdy znajdzie się już na miejscu, zostaje zespolony i uszczelniony. W ten sposób opona odzyskuje pełną sprawność, która utrzymuje się nawet przez kilkanaście miesięcy. Wulkanizacja na zimno to metoda zalecana w razie drobnych uszkodzeń o charakterystyce punktowej. Powstają one zazwyczaj przez najechanie kołem na gwóźdź lub inny ostry element.

 

Jeśli jednak uszkodzenie jest większe, optymalnym wyborem okaże się wulkanizacja na ciepło. Mechanicy Nord Auto odtwarzają uszkodzoną gumę poprzez użycie specjalnie dobranej mieszanki. Analiza ogumienia ma na celu wybór składników, dzięki którym nowa guma będzie zbliżona pod względem swoich właściwości do tej obecnej. Uzupełnienie ogumienia w ten sposób gwarantuje naprawdę trwały efekt. Opona odzyskuje sprawność na bardzo długi czas.

 

W naszym serwisie przeprowadzamy również bieżnikowanie opon. Usługa ta polega na odtworzeniu bieżnika poprzez nałożenie na niego warstwy nowej gumy (oczywiście o zbliżonych właściwościach). Mechanicy oceniają poziom zużycia ogumienia, a następnie decydują o tym, czy bieżnik można odtworzyć w ten sposób.

 

 

Najlepszy serwis opon do Volvo w Olsztynie

 

Opony mają ogromny wpływ na sposób zachowania się pojazdu na drodze. Powinny zapewniać należytą przyczepność, a także być odporne na zmienne warunki atmosferyczne. W przypadku nawet najdrobniejszego uszkodzenia, ich właściwości zmieniają się na gorsze. Kierowca od razu poczuje, że jego samochód gorzej się prowadzi, dojść może również do niekontrolowanego poślizgu.

 

Wszystko to sprawia, że regularna kontrola stanu ogumienia jest konieczna. Zwłaszcza że do wspominanych uszkodzeń dochodzi bardzo często. Zwykle winne są ostre przedmioty znajdujące się na jezdni – szkło, kamienie, żwir etc. Wystarczy chwila, by na oponie pojawiła się dziura lub przetarcie. Prowadzi to oczywiście do rozszczelnienia, które trzeba natychmiast naprawić.

 

Oceną stanu opony zajmą się nasi specjaliści. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi, są oni w stanie szybko zadecydować, czy opona nadaje się do naprawy czy nie. Wybierają oni również najlepszą metodę usunięcia uszkodzenia i niezwłocznie przechodzą do jej realizacji. Profesjonalna wulkanizacja opon pozwala przywrócić ich pełną sprawność. Dzięki temu zwiększa się komfort i bezpieczeństwo codziennej jazdy samochodem.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również