Wymiana opon Olsztyn

Wymiana opon w samochodzie może wydawać się z pozoru prostą czynnością, natomiast wykonana w sposób nieprawidłowy zagraża nie tylko naszemu bezpieczeństwu, ale również innym uczestnikom ruchu drogowego. Dostosowanie odpowiedniego ogumienia pojazdu do panującej pory roku jest w tym przypadku kwestią kluczową. W zależności od tego czy opona zakładana jest na felgę aluminiową czy stalową oraz jej profilu, średnicy i innych czynników, koszt przełożenia ogumienia może się różnić.

Nowoczesny i profesjonalny sprzęt

wymiana opon w OlsztynieProfesjonalna wymiana opon w Nord Auto Volvo Olsztyn przy użyciu nowoczesnego sprzętu zapewnia poprawne wykonanie usługi zgodnie z najwyższymi standardami. Do montażu opon wykorzystujemy zawsze najwyższej jakości materiały.

Wykwalifikowany personel

Nasi eksperci w dziedzinie ogumienia przed wykonaniem usługi wymiany opon, dokonują dokładną kontrolę stanu ogumienia oraz z chęcią udzielają wskazówek na temat wykorzystania ich maksymalnego potencjału. Odpowiedni montaż opon ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Bezpieczeństwo

Nawet najlepsze opony nie poradzą sobie w warunkach do których nie są przystosowane. Opony letnie na suchej nawierzchni przy niewielkim mrozie mogą sprawować się lepiej, niż zimowe, natomiast na mokrym podłożu, opony przeznaczone na zimę są bezkonkurencyjne.
Nasz serwis w Olsztynie charakteryzuje się dbałością o każdy szczegół podczas wymiany opon w Państwa samochodzie. Drobne uchybienia mogą spowodować szybsze zużycie opon podczas dłuższej eksploatacji, wpływając bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy oraz konsekwencje finansowe.

Kiedy wymienić opony?

Opony stanowią bezpośrednią styczność pojazdu z nawierzchnią, dlatego tak ważne jest ich dopasowanie do panującej pory roku. Zgodnie z zaleceniami ekspertów i producentów ogumienia, opony zimowe należy zamontować, gdy temperatura w ciągu dnia utrzymuje się poniżej +7°C. Z kolei wymianę opon na letnie sugeruje się powyżej +7°C. Podczas wymiany opon ważne jest również odpowiednie wyważenie kół. W naszym serwisie posiadamy do tego specjalistyczne urządzenie zatwierdzone przez markę Volvo.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również